پارامترهای مهم برای انتخاب پکیج شوفاژ دیواری و زمینی

1- دود کش ساختمان

قالبا دودکش های بکار رفته در ساختمان بصورت لوله های گرد و مستطیل سیمانی می باشند . که تاثیر بسیار بالایی در روند کار کرد پکیج ها را دارا می باشد . قطر به کار رفته در لوله های دودکش اکثرا در تولید صدای نا هنجار پکیج ها تاثیر بسزایی دارند . توصیه می شود حدا الامکان از لوله های سیمانی با قطر 150 میلی متر استفاده گردد . و لوله دودکش از نظر درز بندی و عایق کاری با دقت عمل بیشتری کار شود و از همه مهم تر لوله های دودکش در جرز داخلی ساختمان قرار گیرد تا موجب گرم ماندن لوله دودکش و انتقال گاز های سمی حاصل از احتراق پکیج ها به راحتی به بیرون از ساختمان هدایت شود .

2- متراژ ساختمان

یکی دیگر از پارامتر های مهم و تاثیر گذار برای انتخاب پکیج ، متراز ساختمان است . چرا که با توجه به نیاز ظرفیت حرارتی ساختمان بایستی پکیج شوفاژ دیواری و زمینی را که در ظرفیت های مختلف تولید و عرضه می گردند را به کار گرفت . پکیج های عرضه شده در بازار ایران دارای ظرفیت های متنوع همسو با نیاز شما مصرف کننده گرامی می باشد که به صورت اجمالی به آن اشاره می کنیم .

لیست پکیج های ایران رادیاتور :

Eco 22 PL FF

Eco 24 PL FF

BM 24 FF

K 24 FF

K 24 CF

M 24 FF

M 24 CF

L 24 FF

L 24 CF

L 28 FF

L 28 CF

L 36 FF

L 36 Cf

 

لیست پکیج های بوتان :

Bita 22 RSI

Bita 24 RSI

Calda Venezia 24 RSI

Calda Venezia 24 I

Optima 24 RSI

Optima 24 I

Optima 28 RSI

Optima 28 I

Calda Venezia 28 RSI

Calda Venezia 28 I

Pavia 24 RSI

Parma 22 RSI

Parma 22 I

Parma 24 RSI

Parma 24 I

Perla pro 24 RSI

Perla pro 24 I

Perla pro 28 RSI

Perla pro 28 I

Perla pro 32 RSI

Perla pro 32 I

3- مقدار دبی آب گرم بهداشتی

مقدار دبی آب گرم بهداشتی که با توجه به فاصله پکیج شوفاژ دیواری و یا زمینی تا آخرین شیر آب گرم بهداشتی که معمولا فاصله حمام تا پکیج اولویت بالایی را دارا می باشد پس در انتخاب پکیج باید به حجم دبی مصرفی و حجم دبی پکیج دقت بالایی نشان داد .

پکیج های 22 هزار 10/4 لیتر در دقیقه

پکیج های 24 هزار 11/4 لیتر در دقیقه

پکیج های 28 هزار 13/4 لیتر در دقیقه

پکیج های 32 هزار 16/4 لیتر در دقیقه

پکیج های 36 هزار 16/4 لیتر در دقیقه

4- تامین اکسیژن مورد نیاز دستگاه

در ساختمان هایی که بنای مفید آن کمتر از 60 متر مکعب می باشد بایستی از دودکش های دوجداره و یا دریچه های تامین هوا که به خارج از محیط ساختمان مرتبط می باشد استفاده نمود تا میزان خطرات احتمالی را به حداقل ممکن رساند و با خیال آسوده تری از پکیج شوفاژ دیواری و یا زمینی استفاده برد . علاوه بر این که به ازاء هر کیلو وات توان پکیج یک متر مکعب فضا نیاز است . فضای محل نصب دستگاه نیز باید به وسیله یک دریچهء همیشه باز ارتباط داشته باشد . تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب تامین گردد و هم در صورت نشتی احتمالی گاز در محیط اتاق جمع نشود .

2 دیدگاه. Leave new

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید