بهترین تعمیرکار شوفاژ در غرب تهران

فصل سرما از راه رسیده و بسیاری از مردم به دنبال خرید یا سرویس وسایل گرمایشی خود هستند. شوفاژها یکی از بهترین و امن‌ترین وسایل گرمایشی هستند که امروزه در اکثر خانه‌ها، یافت می‌شوند. اگر در غرب تهران زندگی می‌کنید و به دنبال یک تعمیرکار شوفاژ حرفه‌ای می‌گردید، تهران شوفاژکار می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در ادامه به بررسی بیشتر تعمیر شوفاژ خواهیم پرداخت.

تعمیر شوفاژ در غرب تهران

از آنجایی که شوفاژها یکی از اصلی‌ترین وسایل گرمایشی مردم در فصل پاییز و زمستان هستند، بسیار مهم است که در صورت خرابی به سرعت تعمیر شوند. از طرفی در صورتی که تعمیرکار فردی وارد و کاربلد نباشد، هزینه‌های شما را افزایش خواهد داد، حتی ممکن است بعد از تمام این هزینه‌ها هم نتواند مشکل شوفاژ شما را برطرف کند؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که رفع مشکل خود را به تیم حرفه‌ای تهران شوفاژکار بسپارید. این تیم در تمام نقاط جنت آباد، صادقیه، چیتگر، گیشا و سعادت آباد، فعالیت کرده و به سرعت به محل شما اعزام خواهند شد.

برای دریافت خدمات تعمیرات انواع مدل های پکیج بوتان در غرب تهران، با کارشناسان تهران شوفاژکار تماس حاصل فرمایید.
تعمیرکار شوفاژ در غرب تهران

چرا رادیاتور شوفاژ را هوا می گیرد؟

اولین کاری که در آغاز فصل پاییز و شروع سرما باید به سراغ آن بروید، هواگیری شوفاژ خواهد بود. با این کار از عملکرد درست و بهینه شوفاژهای خود، اطمینان حاصل می‌کنید. اولین نشانه از وجود مشکل در سیستم شوفاژ و نیاز آن به هواگیری، گرم نشدن یکنواخت رادیاتورهای خانه است. در چنین مواقعی متوجه خواهید شد که برخی از شوفاژها گرم و برخی دیگر سرد هستند. در برخی موارد دیده شده که این مشکل خود را به صورت گرم بودن بالای شوفاژ و سرد بودن پایین آن نشان می‌دهد.

در حقیقت می‌توان گفت که وجود هوا در لوله‌کشی شوفاژ، مانع گردش جریان آب گرم خواهد شد. برای رفع این مشکل باید عمل هواگیری را انجام دهید؛ با انجام این کار می‌توانید هوا را از لوله‌های رادیاتور خارج کرده و به گردش آب گرم در تمام لوله‌ها، کمک کنید. شاید برای شما این پرسش به وجود بیاید که هوا چگونه وارد سیستم لوله‌کشی شوفاژها می‌شود؟ دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است که در نقطه‌ای از مسیر لوله‌کشی، سوراخی ریز به وجود آمده و هوا از این طریق وارد لوله‌ها شده باشد.

در برخی موارد دیده شده که در صورت تخلیه آب سیستم مرکزی و زنگ زدن و رسوب بستن لوله‌ها، این مشکل خود را نشان خواهد داد. گاهی اوقات هوا از طریق مخزن آب‌رسانی متصل به سیستم گرمایشی مرکزی، خود را به مسیر لوله‌ها می‌رساند. احتمال هواگرفتی شوفاژها در طبقات بالای ساختمان، بیش از طبقات پایین آن است. در صورت بروز این مشکل در تمام شوفاژهای یک ساختمان، باید به سلامت یکی از قطعات اصلی سیستم گرمایشی مشکوک شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه هواگیری شوفاژ مقاله روبرو را مطالعه کنید: آموزش نحوه هواگیری شوفاژ

هواگیری شوفاژ در غرب تهران

آموزش هواگیری شوفاژ

پیش از آغاز فرایند هواگیری شوفاژ باید سیستم گرمایش مرکزی را به صورت کامل خاموش کرده و از برق جدا نمایید. شیرهای خروجی و ورودی شوفاژ را باز کرده و در همان حالت نگه‌دارید. در این مرحله به ابزاری به نام پیچ‌گوشتی مخصوص هواگیری یا انبردست شیر هواگیری نیاز خواهید داشت. با کمک ابزار بخش بالایی شوفاژ را باز کرده و به باز کردن آن تا زمان خروج هوا و بیرون نیامدن آب پرفشار، ادامه دهید. توجه داشته باشید که خارج شدن مقداری آب در زمان هواگیری، امری ضروری به شمار می‌رود. پس از اتمام این فرایند، پیچ شوفاژ را محکم بسته و فشار پکیج را دوباره تنظیم نمایید.

از جمله مشکلاتی که با عدم هواگیری شوفاژ گریبان شما را می‌گیرد، می‌توانیم به فهرست زیر اشاره کنیم:

 • سرد شدن شوفاژها
 • وجود سروصدا در لوله‌های شوفاژ
 • اشکال در عملکرد پمپ
 • قطع شدن جریان آب در لوله‌ها
 • زنگ زدگی در قطعات فلزی شوفاژ
مطالب آموزشی پکیج‌های بوتان در تهران شوفاژکار:

تعمیر پکیج بوتان در تهران شوفاژکار

به طور کلی می‌توان گفت که معایب پکیج بوتان خود را به دو شکل مختلف نشان می‌دهند. دسته اول مشکلاتی هستند که توسط سیستم الکترونیک پکیج شناسایی شده و به صورت کد نمایش داده می‌شوند. این کدها ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی هستند. رفع مشکلات شناسایی شده توسط سیستم بسیار راحت‌تر از نوع دوم مشکلات است.

در نوع دوم مشکلات، پکیج بوتان توانایی شناسایی مشکل را نداشته و هیچگونه خطایی نمایش نخواهد داد. در چنین موارد تعمیرکار باید براساس شواهد و چک کردن پکیج، به عیب‌یابی بپردازد. طبیعی است که روش دوم وقت بیشتری از شما خواهد گرفت.

تهران شوفاژکار مرکز تخصصی فروش و نمایندگی تعمیر پکیج بوتان و سایر محصولات از قبیل رادیاتور شوفاژ ، آبگرمکن های دیواری و دیگر تاسیسات حرارتی می باشد. این مرکز با بیش از ده سال سابقه درخشان در خصوص فروش و ارائه خدمات پس از فروش تاسیسات حرارتی (رادیاتور، پکیج شوفاژ، آبگرمکن دیواری و قطعات یدکی) توانسته به یکی از بهترین فروشگاه های موجود در تهران تبدیل شود. این مجموعه هم اکنون به عنوان نمایندگی رسمی شرکت بوتان در تهران فعالیت می کند.

برخی مزایای خرید از فروشگاه تهران شوفاژکار عبارتند از: ارائه ضمانت نامه معتبر پکیج های ایران رادیاتور و بوتان، دریافت مشاوره رایگان در جهت انتخاب بهتر محصول مورد نظر شما، اطمینان به دریافت اصل محصولات و تضمین آن با پرداخت در محل، تنوع بالای محصولات و بهترین قیمت محصولات در مقایسه با فروشگاه های دیگر، امکان خرید محصولات به صورت تلفنی و حضوری و آزمایش محصولات در محل خرید.

تعمیر شوفاژ در غرب تهران
برای دریافت خدمات تعمیرات انواع مدل‌های پکیج ایران رادیاتور در غرب تهران، با کارشناسان تهران شوفاژکار تماس حاصل فرمایید.

چرا شوفاژها رسوب می گیرند؟

رسوب گرفتن شوفاژ را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی این وسیله گرمایشی دانست. همانطور که می‌دانید آب در حال گردش در سیستم شوفاژ، همراه خود املاح، شن، ماسه و خرده فلز دارد. مواد نام برده در طی گردش در مسیر لوله‌ها، در برخی نقاط جمع شده و رسوب را به وجود می‌آورند. در بسیاری از موارد دیده شده که افراد برای تمیز کردن این رسوبات اقدام نکرده‌اند؛ همین اقدام به ظاهر ساده می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش یا کاهش عمر مفید شوفاژ داشته باشد. از طرفی نمی‌توان از میزان هزینه سنگین تعمیر خرابی ایجاد شده توسط رسوبات نیز چشم‌پوشی کرد.

چگونه رسوبات را رفع کنیم؟

متخصصان و تعمیرکاران تهران شوفاژکار از روش زیر برای رفع گرفتگی و رسوب‌زدایی مسیر لوله‌های شوفاژ استفاده می‌کنند. در روش اول، ابتدا باید شیر ورودی پکیج را ببندید. حال باید شیر پرکن زیر پکیج را باز کرده و پایین‌ترین شیر آب گرم ساختمان را نیز باز کنید. صبر کنید تا عقربه فشارسنج دستگاه به صفر برسد. برای باز کردن چهار شلنگ زیر پکیج اقدام کرده و ورودی بخش برگشت آن را به آب سرد، متصل نمایید. حال شلنگ رفت را در ظرفی بزرگ قرار داده و شیر آب سرد را باز کنید. منتظر بمانید تا آب کثیف به همراه رسوبات خارج شده و آب خروجی تمیز شود.

در مرحله بعد باید آب سرد را به بخش رفت شوفاژ وصل کرده و شلنگ برگشت را در ظرف بگذارید. حال دوباره باید صبر کنید تا آب خروجی تمیز شود. حال به سراغ شوفاژها رفته و شیر ورودی همه آن‌ها را ببندید. در این مرحله لازم است تا هر بار فقط شیر یکی از شوفاژها را باز کنید تا فشار روی یکی از آن‌ها متمرکز باشد.

مقالات آموزشی تعمیر انواع پکیج از تهران شوفاژکار:

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با تعمیر شوفاژ در اختیار شما قرار بگیرد. تعمیر شوفاژ کاری تخصصی است و به شما توصیه می‌کنیم که آن را به متخصصان این حوزه بسپارید. ما به شما تیم باتجربه تهران شوفاژکار را پیشنهاد می‌کنیم؛ چرا که متخصصان این تیم به تمام مناطق غرب تهران، خدمات‌رسانی می‌کنند. در صورت وجود هر گونه پرسش، لطفاً با کارشناسان حرفه‌ای ما تماس گرفته و پرسش خود را شرح دهید.

تعمیرکار شوفاژ در تهران

2 دیدگاه. Leave new

 • حامد شاملو
  2023/03/14 15:14

  برای خونه‌ای که در و پنجره هاش درزبند کامل دارن چه نوع پکیجی پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ
  • manager.kh
   2023/03/14 15:26

   برای آپارتمان هایی که درزبند کامل دارن هوای احتراق باید از فضای خارج محیط مسکونی تامین بشه.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید