آموزش گام به گام رسوب گیری پکیج بوتان

ما در تهران شوفاژکار، در چندین مقاله قصد داریم تا در مورد تعمیر پکیج بوتان  برای انواع مدل های بوتان صحبت کنیم. اگر دوست ندارید دستگاه را باز کنید می توانید از روش دیگر برای رسوب گیری پکیج بوتان استفاده کنید. روش های سنتی و مدرن . برای اینکه نیاز به پمپ اسید شویی دارید. این پمپ می بایست در ظرف اسید قرار بگیرد. سپس خروجی آن به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می شود. نیاز به شیلنگ لاستیکی است که می بایست سمت دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شیلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط داده شود.

برای رسوب گیری پکیج بوتان دو روش سنتی و مدرن وجود دارد که قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم.

بخاطر خطرات کار با اسید و صدماتی که ممکن است در اثر بی تجربگی و بی اختیاطی وارد سازد، برای این کار حتما از یک متخصص کمک بگیرید. 

روش اول جرم گیری به روش سنتی

در مقاله کدهای خطای پکیج بوتان، به این موضوع اشاره کردیم که ممکن است علت برخی از کدهای خطا، رسوب گرفتن مجاری پکیج باشد. رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی نیاز به مواد جرم گیر دارد. اما باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید تا دچار آسیب نشوید. اول از هر چیز سعی کنید از ماسک و لباس کار و همینطور دستکش و عینک استفاده کنید این موارد برای رسوب زدایی حتمی است و باید به درستی مورد استفاده قرار بگیرد.

مورد بعدی اینکه در حین ریختن مواد جرم گیر به دلیل اسیدی بودن آن باید دقت کنید که روی لباس کار و اعضای بدن شما ریخته نشود و در این زمینه دقت لازم را داشته باشید.

در صورتی که متوجه شدید اسید روی اعضای بدن شما ریخته است سریعاً ناحیه مورد نظر را بشویید.

گام اول رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی به این صورت است که دو شاخ می بایست از برق جدا شود و همینطور کاور پکیج باز شود. این کار را به دقت انجام دهید.

 

در صورتی که علاقه مند یه یادگیری گام به گام کدهای خطای پکیج های ایران رادیاتور هستید، مقاله کد خطای پکیج ایران رادیاتور را مطالعه نمایید. 

کاور پکیج

در گام بعدی سعی کنید پس از باز کردن کاور پکیج، آب دستگاه را تخلیه سازید. روش های مختلفی برای تخلیه آب وجود دارد. مثلاً در ابتدا شیر ورودی آب سرد پکیج می بایست بسته شود. پس از آن باید شیر پرکن پکیج در خلاف عقربه های ساعت باز شود. در نهایت شیر آب گرم شیلنگ دستشویی باز شود تا شرایط برای تخلیه آب سیستم به درستی صورت بگیرد. در مقاله هواگیری پکیج بوتان، به طور کامل تر در مورد تخلیه آب دستگاه صحبت شده است. 

آموزش رسوبگیری

در گام بعدی تعمیر پکیج بوتان خود می بایست مبدل پکیج را باز کنید. این مبدل ها به بلوک ها متصل هستند. سپس می توانید مبدل ها را با اسید یا جوهر نمک صنعتی بشویید. در صورتی که رسوب ها به طور کامل تخلیه نشده باشند، مبدل را حرارت دهید و با ضربه چکش و فشار آب رسوبات کنده شده را بیرون بریزید.

پس از اینکه مبدل باز شد و آب درون آن به طور کامل تخلیه شد، باید از سمت دو سوراخی که وجود دارد دیسکلر را بریزید و 15 دقیقه بعد با آب پر فشار شستشو نمایید.

پس از اینکه رسوب کاملاً تخلیه شد نبوت به نصب مبدل ها است و اورینگ ها اگر نیاز به تعویض دارند باید این کار صورت بگیرد.

پس از آن اقدام به نصب مبدل ثانویه می کنید. دقت شود که شیارهایی که روی مبدل هستند باید در بخش چپ قرار بگیرد در غیر این صورت بسته نمی شود.

در گام آخر یک موضوع بسیار مهم وجود دارد و آن هم فشار دستگاه است که باید روی 1.5 تنظیم شود و دستگاه روشن شود. بهتر است زمان و صبر و حوصله زیادی برای رسوب گیری پکیج بوتان در نظر بگیرید تا نتیجه بهتری کسب مایید.

برای مطالعه بیشتر

روش دوم رسوب گیری پکیج بوتان به صورت مدرن

در صورتی که دوست ندارید دستگاه را باز کنید می توانید از روش دیگر برای رسوب گیری پکیج بوتان استفاده کنید. برای اینکه نیاز به پمپ اسید شویی دارید. این پمپ می بایست در ظرف اسید قرار بگیرد. سپس خروجی آن به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می شود. نیاز به شیلنگ لاستیکی است که می بایست سمت دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شیلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط داده شود.

پس از چند دقیقه کار کرد پمپ می توان همه جرم داخل مبدل گرمایی را بگیرد. پس از اینکه کار به اتمام رسید در ظرف مربوطه آب تمیز ریخته می شود و نیاز است که شستشوی لازم صورت بگیرد و در نهایت نصب انجام می شود.

نکته طلایی رسوب گیری پکیج بوتان

در راستای رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی در صورتی که پس از اسید شویی، مبدل هنوز رسوبات خود را به طور کامل از دست نداده است می توانید مبدل را روی گاز بگذارید و از شعله زیاد استفاده کنید. زمانی که مبدل سرخ شد از آچار برای برداشتن آن استفاده کنید. همینطور نیاز به چکش دارید و چندین ضربه محکم به مبدل بزنید و در نهایت از آب پرفشار برای شستشوی آن استفاده کنید.

حرارت دادن مبدل ثانویه

نتیجه گیری

سرویس پکیج دیواری باید به صورت دوره ای و کامل صورت بگیرد و همیشه پیش گیری بهتر از درمان است در سرویس دوره ای، میزان رسوب به نسبت کمتری خارج می شود و در نهایت کارکرد پکیج به درستی صورت می گیرد و نیاز به رسوب گیری نخواهد بود. اگر پکیج شما نیاز به اسیدشویی پیدا کرده، با سرویسکاران مجرب تهران شوفاژکار تماس حاصل نمایید. 

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید