آموزش گام به گام رسوب گیری پکیج بوتان

ما در تهران شوفاژکار، در چندین مقاله قصد داریم تا در مورد تعمیر پکیج بوتان  برای انواع مدل های بوتان صحبت کنیم. اگر دوست ندارید دستگاه را باز کنید می توانید از روش دیگر برای رسوب گیری پکیج بوتان استفاده کنید. روش های سنتی و مدرن . برای اینکه نیاز به پمپ اسید شویی دارید. این پمپ می بایست در ظرف اسید قرار بگیرد. سپس خروجی آن به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می شود. نیاز به شیلنگ لاستیکی است که می بایست سمت دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شیلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط داده شود.

برای رسوب گیری پکیج بوتان دو روش سنتی و مدرن وجود دارد که قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم.

بخاطر خطرات کار با اسید و صدماتی که ممکن است در اثر بی تجربگی و بی اختیاطی وارد سازد، برای این کار حتما از یک متخصص کمک بگیرید. 

روش اول جرم گیری به روش سنتی

در مقاله کدهای خطای پکیج بوتان، به این موضوع اشاره کردیم که ممکن است علت برخی از کدهای خطا، رسوب گرفتن مجاری پکیج باشد. رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی نیاز به مواد جرم گیر دارد. اما باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید تا دچار آسیب نشوید. اول از هر چیز سعی کنید از ماسک و لباس کار و همینطور دستکش و عینک استفاده کنید این موارد برای رسوب زدایی حتمی است و باید به درستی مورد استفاده قرار بگیرد.

مورد بعدی اینکه در حین ریختن مواد جرم گیر به دلیل اسیدی بودن آن باید دقت کنید که روی لباس کار و اعضای بدن شما ریخته نشود و در این زمینه دقت لازم را داشته باشید.

در صورتی که متوجه شدید اسید روی اعضای بدن شما ریخته است سریعاً ناحیه مورد نظر را بشویید.

همچنین بخوانید:  تعمیر پکیج بوتان در سعادت آباد

گام اول رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی به این صورت است که دو شاخ می بایست از برق جدا شود و همینطور کاور پکیج باز شود. این کار را به دقت انجام دهید.

 

در صورتی که علاقه مند یه یادگیری گام به گام کدهای خطای پکیج های ایران رادیاتور هستید، مقاله کد خطای پکیج ایران رادیاتور را مطالعه نمایید. 

کاور پکیج

در گام بعدی سعی کنید پس از باز کردن کاور پکیج، آب دستگاه را تخلیه سازید. روش های مختلفی برای تخلیه آب وجود دارد. مثلاً در ابتدا شیر ورودی آب سرد پکیج می بایست بسته شود. پس از آن باید شیر پرکن پکیج در خلاف عقربه های ساعت باز شود. در نهایت شیر آب گرم شیلنگ دستشویی باز شود تا شرایط برای تخلیه آب سیستم به درستی صورت بگیرد. در مقاله هواگیری پکیج بوتان، به طور کامل تر در مورد تخلیه آب دستگاه صحبت شده است. 

آموزش رسوبگیری

در گام بعدی تعمیر پکیج بوتان خود می بایست مبدل پکیج را باز کنید. این مبدل ها به بلوک ها متصل هستند. سپس می توانید مبدل ها را با اسید یا جوهر نمک صنعتی بشویید. در صورتی که رسوب ها به طور کامل تخلیه نشده باشند، مبدل را حرارت دهید و با ضربه چکش و فشار آب رسوبات کنده شده را بیرون بریزید.

پس از اینکه مبدل باز شد و آب درون آن به طور کامل تخلیه شد، باید از سمت دو سوراخی که وجود دارد دیسکلر را بریزید و 15 دقیقه بعد با آب پر فشار شستشو نمایید.

پس از اینکه رسوب کاملاً تخلیه شد نبوت به نصب مبدل ها است و اورینگ ها اگر نیاز به تعویض دارند باید این کار صورت بگیرد.

پس از آن اقدام به نصب مبدل ثانویه می کنید. دقت شود که شیارهایی که روی مبدل هستند باید در بخش چپ قرار بگیرد در غیر این صورت بسته نمی شود.

همچنین بخوانید:  تعمیر پکیج‌ دیواری بوتان مدل اپتیما ( OPTIMA)

در گام آخر یک موضوع بسیار مهم وجود دارد و آن هم فشار دستگاه است که باید روی 1.5 تنظیم شود و دستگاه روشن شود. بهتر است زمان و صبر و حوصله زیادی برای رسوب گیری پکیج بوتان در نظر بگیرید تا نتیجه بهتری کسب مایید.

برای مطالعه بیشتر

روش دوم رسوب گیری پکیج بوتان به صورت مدرن

در صورتی که دوست ندارید دستگاه را باز کنید می توانید از روش دیگر برای رسوب گیری پکیج بوتان استفاده کنید. برای اینکه نیاز به پمپ اسید شویی دارید. این پمپ می بایست در ظرف اسید قرار بگیرد. سپس خروجی آن به یک ظرف مبدل گرمایی وصل می شود. نیاز به شیلنگ لاستیکی است که می بایست سمت دیگر مبدل گرمایی با استفاده از شیلنگ لاستیکی به ظرف ارتباط داده شود.

پس از چند دقیقه کار کرد پمپ می توان همه جرم داخل مبدل گرمایی را بگیرد. پس از اینکه کار به اتمام رسید در ظرف مربوطه آب تمیز ریخته می شود و نیاز است که شستشوی لازم صورت بگیرد و در نهایت نصب انجام می شود.

نکته طلایی رسوب گیری پکیج بوتان

در راستای رسوب گیری پکیج بوتان به روش سنتی در صورتی که پس از اسید شویی، مبدل هنوز رسوبات خود را به طور کامل از دست نداده است می توانید مبدل را روی گاز بگذارید و از شعله زیاد استفاده کنید. زمانی که مبدل سرخ شد از آچار برای برداشتن آن استفاده کنید. همینطور نیاز به چکش دارید و چندین ضربه محکم به مبدل بزنید و در نهایت از آب پرفشار برای شستشوی آن استفاده کنید.

همچنین بخوانید:  تعمیر پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا + فیلم آموزش هواگیری پکیج
حرارت دادن مبدل ثانویه

نتیجه گیری

سرویس پکیج دیواری باید به صورت دوره ای و کامل صورت بگیرد و همیشه پیش گیری بهتر از درمان است در سرویس دوره ای، میزان رسوب به نسبت کمتری خارج می شود و در نهایت کارکرد پکیج به درستی صورت می گیرد و نیاز به رسوب گیری نخواهد بود. اگر پکیج شما نیاز به اسیدشویی پیدا کرده، با سرویسکاران مجرب تهران شوفاژکار تماس حاصل نمایید. 

مقالات مرتبط

10 دیدگاه. Leave new

 • سلام. خسته نباشید.
  پکیج من بوتان هستش و مدلش اون پرلاست. پکیج یه مدتی فقط روی حالت مصرفی قرار داده بودم و یه مدت بعدش اومدم درجه مربوط به داریاتورهای اون رو تنظیم کردم. حالا آب گرم مصرفی گرم میشه ولی رادیاتورها نه. اروری هم دیده نمیشه و حتی هواگیری هم انجام دادم. ممنون میشم راهنمایی کنین که مشکلش از کجاست.

  پاسخ
  • mohammadreza-moradi
   2021/11/06 12:47

   سلام.
   کاربر گرامی ممکنه دستگاه شما شیر سه طرفش رسوب گرفته باشه و مدارش دجارش گرفتگی شده باشه. ممکنه فلومتر و یا حتی پتانسیومتر هم مشکل داشته باشن. بهتره با کارشناسان تماس بگرین تا بهتر راهنمایی بشین.

   پاسخ
 • لیلا
  2022/03/02 12:37

  سلام . خسته نباشید
  پیکج من مدلش بیتا برند بوتان است . یک مدت است که شاهد کم شدن فشار اب گرم پکیج هستم . خواستم بپرسم ممکن است از عدم جرم گیری این مورد پیش آمده باشد؟

  پاسخ
  • hamidian
   2022/03/02 14:10

   سلام سلامت باشین.
   بله پکیج شما نیاز به رسوب گیری دارد . رسوب زدایی پکیج هم باعث می شود تا فشار آب گرم بیشتر شود ، هم باعث تولید گرمای بیشتر می شود .
   همچنین شما باید به طور میانگین هر سال این کار را انجام دهید . اگر رسوب گیری پکیجتون رو تازه انجام دادید ممکن است به دلایلی مثل نشتی لوله های آب پکیج و رادیاتور ،سوراخ بودن مبدل حرارتی،باز بودن و خرابی شیر پرکن پکیج و خراب شدن منبع انبساط پکیج این مورد پیش امده باشد .

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید .
  علت صدا دادن پکیج بعد از رسوب گیری چیه؟

  پاسخ
  • hamidian
   2022/03/07 16:42

   سلام حامد جان .
   ممکنه به دلیل این باشه که پیچ یا قطعه ای را سفت نبسته باشید و همین عامل باعث ایجاد صدا بشه . نباید بعد از رسوب گیری صدای اضافی را بشنویم .

   پاسخ
 • سعید زمان دگله
  2022/07/30 11:33

  اگر پکیچ روشن شود ولی آب به خوبی گرم نشه مشکل از رسوب گیری پکیج میتونه باشه ؟

  پاسخ
  • hamidian
   2022/08/02 16:12

   سلام وقت بخیر دوست عزیز.
   بله باید پکیج شما رسوب گیری شود.

   پاسخ
 • حمید
  2022/09/27 18:53

  سلام درود. پکیج بوتان تقریبا سه ساله کار میکنه و تا بحال رسوب گیری نشده، فشار آب گرم کم شده و همش آب سرد میشه و دیر روشن میشه، علت همون رسوبگیری نشده هست یا چیز دیگری؟ ممنونم

  پاسخ
  • رضا امیری
   2022/10/15 13:50

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد ایراد اصلی از همین مورد باشه اما برای بررسی تخصصی تر نیاز هست تا کارشناسای ما از نزدیک پکیج رو بررسی کنن تا علت دقیق رو بگن خدمتتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید