بررسی علت های جوش آوردن پکیج بوتان

اصطلاح جوش آوردن پکیج بسیار به گوشمان رسیده است. فکر می کنید اصلی ترین علت جوش آوردن پکیج بوتان چیست؟ زمانی که پکیج دچار سر و صدای زیادی است و از سوی دیگر چراغ قرمز رنگی روشن می شود و بخار ایجاد می شود و در نهایت پکیج خاموش می شود یعنی پکیج جوش آورده اما این مشکل گاه بسیار خطرناک و نگران کننده است. قصد داریم علت جوش آوردن پکیج بوتان را توضیح دهیم.

شاید خرابی قطعات علت جوش آوردن پکیج بوتان باشد در چنین حالتی شیر موتور اصلی ترین قطعه ای است که اگر به درستی کار نکند سبب می شود که پکیج جوش اورده و دیگر کار نکند و برای رفع آن نیاز است که شیرها باز شده و فنرها تعویض شوند و این کار می بایست توسط شخص متخصص صورت بگیرد.

در صورتی که چنین مشکلی برای پکیج شما نیز رخ داده، می توانید از تهران شوفاژکار کمک بگیرید. 

اختلالات جریان آب علت جوش آوردن پکیج بوتان

یکی از دلایل مهم که سبب می شود پکیج جوش آورد، اختلال در جریان آب در مدار پکیج است. در واقع گاهی ممکن است که رسوب زیادی ایجاد شود و آب مسدود شود و دیگر نتواند مانند قبل گردش لازم را داشته باشد. گاه این امکان وجود دارد که منبع انبساط خراب شده باشد و یا دچار نشتی شده باشد. در چنین حالتی نیز شاهد اختلال در جریان آب هستیم. زمانی که آب به درستی جریان پیدا نکند، پکیج دچار سر و صدا می شود و بخار بلند می شود. البته بارها دیده شده که پمپ دستگاه نیز خراب است و به این ترتیب جریان آب دچار مشکل می شود.

هوا گرفتن پکیج علت جوش آوردن پکیج بوتان

از دیگر علت جوش آوردن پکیج بوتان می توان به هوا گرفتن اشاره کرد. هواگیری پکیج یکی از موارد بسیار مهم است که باید در سرویس های دوره ای پکیج صورت بگیرد. در صورتی که هواگیری به وقفه بیفتد پکیج دچار جوش می شود. در واقع وقتی هواگیری صورت نگیرد، پمپ نمی توان آب را به جریان در بیاورد و به جای آب، هوا به جریان در می آید. در صورتی که در پکیج هوا وجود داشته باشد در نهایت دستگاه نمی تواند کارکرد درستی داشته باشد.

بسیاری از مشکلات و خرابی های پکیج ممکن است توسط خود سیستم الکترونیکی پکیج هشدار داده شوند. این هشدار ها به صورت کدهای خطایی هستند که پکیج ارائه می دهد. با شناختن این کدهای خطا میتوانید دید بهتری از نقص پکیج خود داشته باشید. ما این کدها را در مقاله کدهای خطای پکیج بوتان به طور کامل برای شما شرح داده ایم. 

علت خرابی پکیج

رسوب مبدل علت جوش آوردن پکیج بوتان

رسوب ها موادی سخت هستن که سبب می شود حرکت آب در پکیج دچار مشکل شود به این ترتیب نیاز است که رسوب زدایی به روش اسید شویی صورت بگیرد تا مشکل جوش آوردن پکیج حل شود. البته که این کار به نوبه خود خطرات زیادی دارد و باید توسط یک فرد حرفه ای با تبحر بالا صورت بگیرد در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد می کند. رسوب ها یکی از اصلی ترین علت جوش آوردن پکیج بوتان هستند.

خرابی پمپ سیرکولاسیون علت جوش آوردن پکیج بوتان

پمپی وجود دارد که وظیفه آن به جریان در آوردن آب در مدار گرمایشی پکیج است و برای این کار می بایست آب از رادیاتور مکش شود و در نهایت به سمت مبدل اولیه هدایت صورت بگیرد. از مشعل استفاده می شود تا آب گرم شود. پس از اینکه آب گرم شد شرایط انتقال آن به رادیاتور و مبدل ثانویه صورت می گیرد و در نهایت گرمای خود را از دست می دهد و وارد پمپ می شود.

این سیکل به صورت دائمی تکرار می شود و آب در مدار جریان درستی پیدا می کند. موردی که وجود دارد اینکه به هر دلیلی ممکن است این پمپ بسوزد و یا خراب شود که علت جوش آوردن پکیج بوتان را شامل شده و می بایست از تعمیرکار خبره در این راستا استفاده شود تا سرویس لازم صورت بگیرد.

بهم خوردن تنظیمات علت جوش آوردن پکیج بوتان

دما و فشار پکیج ها باید همیشه تنظیم باشند. به طور کلی نیاز است که میزان فشار و دمای پکیج بر اساس تغییر فصل و همینطور گرم و سرد شدن باز هم تنظیم شود و در صورتی که این کار صورت نگیرد سبب می شود که فشار پکیج بالا برود و به منبع انبساط آسیب برسد و دستگاه خاموش شود. استانداردی که برای فشار پکیج بوتان در نظر گرفته می شود معمولاً بین 5 الی 7 است و دما نیز برای تابستان 60 الی 65 و برای زمستان 65 الی 75 درجه اعلام می شود.

شاید برایتان جالب باشد

خرابی شیر موتور علت جوش آوردن پکیج بوتان

شاید خرابی قطعات علت جوش آوردن پکیج بوتان باشد در چنین حالتی شیر موتور اصلی ترین قطعه ای است که اگر به درستی کار نکند سبب می شود که پکیج جوش اورده و دیگر کار نکند و برای رفع آن نیاز است که شیرها باز شده و فنرها تعویض شوند و این کار می بایست توسط شخص متخصص صورت بگیرد و اصول ایمنی رعایت شود. البته که کم بودن فشار گاز نیز  مهم ترین علت جوش آوردن پکیج بوتان محسوب می شود. 

مطالعات تکمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید